Sculptra

Czym jest Sculptra?

Sculptra , jest jednym z najnowszych wypełniaczy na rynku. Jego działanie jest dłuższe od innych znanych wypełniaczy Jest to kwas L-polimlekowy, syntetyczna lecz biokompatybilna ( nieszkodliwa dla zdrowia) substancja, która od lat ma szerokie zastosowanie w medycynie (np. nici chirurgiczne). W Europie Sculptra w celach kosmetycznych jest stosowana od 1999 roku .

Zastosowanie

Preaparat sculptra  ma swoje zastosowanie :
•    korekcja głębokich zmarszczek nosowo – wargowych
•    korekcja bruzd w kącikach ust, tzw. zmarszczki „marionetkowe”
•    korekcja zmarszczek okolic kości policzkowych oraz na podbródku
•    korekcja opadniętych kącików ust
•    poprawa wyglądu okolic wokół  oczu
•    poprawa owalu twarzy
•    wypełnianie blizn

Jak to działa?

Sculptra stymuluje produkcje kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Wiek i nadmierna ekspozycja na słońce zaburza produkcję kolagenu, co jest główną przyczyną powstawania zmarszczek i fałd skórnych. Sculptra odbudowuje kolagen, w wyniku  czego rysy stają się pełniejsze i twarz wygląda młodziej. Niektóre osoby już po jednym zabiegu  otrzymują efekt odmładzający, ale w większości przypadków koniecznych jest kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodni dla uzyskania oczekiwanego efektu.

Sposób wykonania

Sculptra ma postać zawiesiny, która jest wstrzykiwana podskórnie lub głęboko śródskórnie w fałdy skórne, zapadnięte policzki lub inne okolice twarzy, które wymagają wypełnienia czy korekcji. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe przed zabiegiem, które wykonuje się ultra cienką igłą. Cały zabieg trwa około godziny. Zależnie od ubytku tkanki podskórnej, pacjent może potrzebować od 3-6 zabiegów dla uzyskania pełnej satysfakcji. Konsultacja z lekarzem jest konieczna aby określić ilość koniecznych zabiegów.

Możliwe efekty uboczne

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, świąd i wybroczyny w miejscu iniekcji. Należy wykonywać regularny masaż tych miejsc przez tydzień w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się guzków i grudek pod skórą. Badania wykazują, że prawie u  9 procent pacjentów leczonych Sculptrą pojawiają się takie guzki, które mogą znikać miesiącami. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.

Więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu znajdziesz na stronie : http://www.lookmedica.pl/pl/sculptra

Dodaj komentarz