Medycyna estetyczna – zabiegi

Wraz z rozwojem ekonomicznym i socjalnym na świecie jak również w Polsce dbałość o urodę nabrała nowego wyrazu. Do naturalnej troski o wygląd doszły elementy medycznego zapobiegania przedwczesnemu starzeniu, zjawisku dostrzeganemu szczególnie w ostatnich latach. Tak zrodziła się medycyna estetyczna. Wiele gabinetów dermatologicznych i kosmetycznych specjalizuje się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.
Gabinety dermatologiczne i kosmetyczne oferują bogaty zakres zabiegów lekarskich z zakresu Anti Aging, medycyny estetycznej oraz kosmetologii. W razie pytań lub wątpliwości na miejscu można uzyskać fachową pomoc. Konsultacja lekarska jest zawsze pierwszym i bardzo ważnym etapem poprzedzającym każdy zabieg.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów dermatologii estetycznej znajdziesz na stronie – http://www.vitaderm.pl/

Lipoliza – zabieg z zakresu medycyny estetycznej pozwalający na eliminację niewielkich złogów tłuszczowych, bez ingerencji chirurgicznej. Stosowana jest najczęściej w obszarze brzucha, ud, bioder oraz „drugiego podbródka”. Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscach, w których ma zostać przeprowadzony zabieg, nadmierna otyłość, ciężkie choroby nerek i wątroby, choroby związane z krzepliwością, padaczka, alergia na któryś ze składników podawanych w terapii. Czas zabiegu waha się od 15 do 50 minut. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się na ogół powtarzać lipolizę min. dwa do trzech razy w odstępach 4 do 6 tyg. Po zabiegu może powstać obrzęk, który utrzymuje się ok. 2-3 dni. Bolesność ustępuje po ok. 30 min. od wykonania zabiegu.

O lipolizie poczytasz także na : http://www.medycynaestetyczna.itclue.pl/lipoliza

Laserowe usuwanie naczynek na twarzy – Zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na kontrolowanym uszkodzeniu naczyń odpowiednio dobrany laserem naczyniowym. Zwykle ulega wchłonięciu 40-70% naczynek w ciągu 6-8 tyg. od pierwszego zabiegu. Niekiedy zabieg trzeba powtórzyć 2-3 razy w odstępach 3 miesięcznych. Po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona. Następnego dnia można nałożyć makijaż. Twarz przed zabiegiem nie powinna być opalona, przeciwwskazaniem jest stosowanie niektórych leków. Po zabiegu nie należy się opalać 3 tyg.

Dowiedz się więcej na : http://www.medycynaestetyczna.itclue.pl/laserowe-usuwanie-naczynek-na-twarzy

Laserowe usuwanie naczynek na twarzy
Przed
Laserowe usuwanie naczynek na twarzy
Po

Laserowe usuwanie blizn – Medycyna estetyczna zajmuje się również bliznami powstałymi zarówno w wyniku choroby (np. trądzik) jak również w wyniku działalności lekarskiej (np. pooperacyjne). Polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry w miejscu zabiegu. W zależności od parametrów, jakimi jest wykonywany peeling może wystąpić intensywne złuszczenie aż do skóry właściwej. Zabieg zwykle należy 2-3 razy powtórzyć w odstępach ok. 3 miesięcznych. Zabieg nie jest wykonywany latem (ze względu na całkowity zakaz ekspozycji słonecznych po zabiegu). Przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalona skóra i niektóre leki.

O laserowym usuwaniu blizn poczytasz także na : http://www.medycynaestetyczna.itclue.pl/laserowe-usuwanie-blizn

Laserowe usuwanie blizn
Przed
Laserowe usuwanie blizn
Po

Botox – zabieg z zakresu medycyny estetycznej likwidujący zmarszczki mimiczne: czołowe, „kurze łapki”, „lwie” jak również zmarszczki gładzizny czoła. Może być również podawany do złagodzenia zmarszczek palacza, podniesienia kącików ust i poprawienia wyglądu skóry okolicy szyjnej. Może być stosowany przed, po, bądź w tym samym czasie co wypełniacze, metody laserowe, peelingi mechaniczne i chemiczne.

Chcesz wiedzieć więcej ? Zajrzyj na http://www.medycynaestetyczna.itclue.pl/botox

botox

Przed

botox

Po

Złuszczanie chemiczne (peeling chemiczny) – Medycyna estetyczna zajmuje się również fakturą, strukturą ,jak również napięciem skóry. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry powodującym złuszczenie części naskórka i/lub skóry właściwej. Efektem zabiegu jest odświeżenie, wygładzenie i regeneracja cery, zmniejszenie zmarszczek, plam, przebarwień, blizn potrądzikowych, łojotoku, rozszerzonych porów, odmłodzenie skóry, pobudzenie i jej rewitalizacja.

Voluma – z wiekiem zmienia się kształt twarzy. Skóra wiotczeje, policzki i podbródek opadają. Dzięki nowoczesnym wypełniaczom ze stabilizowanego kwasu hialuronowego możemy uzyskać efekt odmładzający podobny do tego, jaki do tej pory był osiągalny jedynie poprzez lifting. Zabieg nie jest tak inwazyjny jak tradycyjny zabieg chirurgiczny i pozwala osiągnąć natychmiast bardzo naturalny efekt.

Voluma

Voluma

Mezoterapia – podskórne zastrzyki odmładzające z zakresu medycyny estetycznej. Wykonywana jest w znieczuleniu, dzięki czemu jest zabiegiem bezbolesnym. Daje spektakularne efekty. Poprawia wygląd zwiotczałej skóry twarzy, szyi, dekoltu. Niweluje rozstępy, wypadanie włosów. Zabieg odżywia komórki skóry, poprawia mikrokrążenie, nawilżenie, odżywienie skóry, rozjaśnia ją i ujędrnia. Zabiegi na skórę twarzy, szyi, dekoltu wykonujemy kwasem hialuronowym – Mezolis i Mezolis Plus.

Mezoterapia

Przed ———- PO

3 i 4 zdjęcie – szyja

Wypełnianie zmarszczek – kwas hialuronowy jest często wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Jest jednym z najważniejszych składników naszej skóry. W młodej skórze jest go pod dostatkiem, gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, skóra traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Podawany w zastrzykach podskórnych ujędrnia i nawilża skórę, wypełnia bruzdy wokół ust i zmarszczki.

Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Depilacja laserowa – Medycyna estetyczna zajmuje się również usuwaniem niechcianego owłosienia. Zabieg jest najskuteczniejszy przy wykorzystaniu lasera aleksandrytowego Cynosure –eliminuje w sposób trwały owłosienie. Czas depilacji laserowej całych nóg 45 min. W celu uzyskania największego komfortu zabiegu dodatkowo jest wykorzystywany strumień zimnego powietrza kierowany przez głowicę depilacyjną na miejsce, które aktualnie depilujemy. Zabieg odbywa się bezdotykowo. W celu trwałego usunięcia owłosienia konieczny jest cykl ok. 4 zabiegów w odstępach ok. 6 tyg. (w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi). Przeciwwskazaniem jest opalona skóra, niektóre leki. Po zabiegu ok. 4 tyg. nie należy się opalać. Dzień przed zabiegiem należy wygolić miejsce poddawanie zabiegowi. W dniu zabiegu nie należy nanosić żadnych kosmetyków na obszar poddawany zabiegowi.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Powiększanie ust – W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystujemy również do zabiegów powiększania i modelowania ust. Przed każdym zabiegiem jest uzgadniany kształt ust. Następnie podawane jest znieczulenie. Zabieg wykonywany jest kwasem hialuronowym, który oprócz tego, że powiększa usta odżywia je i nawilża. Efekt powiększania utrzymuje się ok. 8 miesięcy.

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Makijaż permanentny – makijaż trwały, to wprowadzenie barwnika za pomocą igły w głębsze warstwy naskórka. Makijaż permanentny upiększa, poprawia i koryguje niedoskonałości urody. Makijaż trwały podkreśla w sposób naturalny urodę. Utrzymuje się 3-5 lat. Z czasem barwnik blednie. Przyjmuje się, że zanika 20% barwnika rocznie, aż do całkowitego zniknięcia. Makijażem permanentnym możemy poprawiać kształt brwi, ust, oczu wyrównywać ich asymetrię lub zmieniać ich wielkość. W trakcie pigmentacji optycznie wyrównujemy linię brwi, ust oraz uzupełniamy ubytki. Makijaż permanentny przeznaczony jest również dla osób w wieku dojrzałym, których twarz straciła wyrazistość, które często mają problem ze zrobieniem równego prawidłowego makijażu. Przed zabiegiem doświadczona linergistka ustala kształt i kolor pigmentacji. Wykonuje kredką rysunek wstępny, uwzględniając ewentualną asymetrię. Opierając się na doświadczeniu z zakresu wizażu i analizy kolorystycznej dobiera się odpowiedni kolor pigmentu. Następnie wykonuje się znieczulenie. Zabieg trwa ok. 1,5 godz. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i efekt „przerysowania”, który może się utrzymywać ok. 4 dni. Po trzech tygodniach wykonujemy dopigmentowanie. Jest ono bezpłatne. Przeciwwskazania: łuszczyca, czynna pryszcza, hemofilia, niewyrównana cukrzyca, infekcje, ciąża, przyjmowanie leków sterydowych.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Endermologia – zabieg modelujący sylwetkę, zmniejszający tkankę tłuszczową, ujędrniający skórę. Zabieg polega na masażu dwoma elektronicznie sterowanymi rolkami działającymi podciśnieniem, umieszczonymi w głowicy urządzenia. Pacjent ubrany jest w specjalny kostium. Kosmetolog dobiera odpowiedni program na cellulit, tkankę tłuszczową, wiotką skórę. W zależności od odczuć pacjenta można zwiększyć lub zmniejszyć podciśnienie. Zabiegi najlepiej wykonywać w serii(10-20), 2 razy w tygodniu. Endermologia pobudza krążenie krwi i limfy oraz wymianę komórkową, zmniejsza obrzęki i uelastycznia skórę.

Endermologia

Endermologia

Mikrodermabrazja – jest to mechaniczne ścieranie naskórka, które wykonuje się za pomocą kryształów korundu. Efekty mikrodermabrazji: odmłodzenie skóry, zmniejszenie jej wiotkości, plam starczych i zmarszczek, zmniejszenie powierzchownych blizn, zmniejszenie rozszerzonych porów, zaskórników, rozjaśnienie cery, zmniejszenie przebarwień, wygładzanie naskórka, stymulowanie jego odnowy, poprawa jakości skóry (struktury i kolorytu), zwiększenie elastyczności (pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny). Wykonanie mikrodermabrazji nie wyłącza z codziennych zajęć. Okolice najczęściej poddawane mikrodermabrazji to twarz, szyja, dekolt.

Fotoodmładzanie – W ramach zabiegów medycyny estetycznej w naszym gabinecie można wykonać odmładzanie skóry światłem lasera lub IPL. Zmniejsza objawy starzenia skóry: zmarszczki, zwiotczenia. Na pełną kurację składa się seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tyg. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona. Następnego dnia po zabiegu można nałożyć makijaż. Przed zabiegiem i po nie można się opalać. Przeciwwskazaniem jest przyjmowanie niektórych leków.

Sculptra – kwas polimlekowy. Zabieg z zakresu medycyny estetycznej zarezerwowany do skóry potrzebującej bardzo dużego pobudzenia i regeneracji. Wyrównuje głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Działanie Sculptry polega na pobudzeniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia ubytki w skórze. Zapewnia to naturalny efekt. Preparat działa stopniowo, przywracając to, co zostało utracone. Jest to metoda, której efekty pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2-3 zabiegów, rezultaty wyglądają bardzo naturalnie, są widoczne po ok.6 tyg. Efekt działania preparatu utrzymuje się kilka lat.

Dodaj komentarz