Fraxel – podstawy

Fraxel Warszawa to niechirurgiczny laserowy zabieg leczniczy umożliwiający odmłodzenie twarzy.

Jest to rewolucyjna metoda lecznicza wykonywana przy użyciu wiązki laserowej, który pomaga odmłodzić wygląd skóry. Fraxel jest pionierską technologią „ułamkowej fototermolizy”, w której tysiące mikroskopijnych promieni laserowych (każdy o średnicy jednej dziesiątej średnicy mieszków włosowych) naświetla przez pewien okres czasu część skóry. Nie ma to wpływu na otaczające tkanki. Promienie laserowe stymulują proces regeneracji przez co tworzy się młodsza, gładsza, zdrowsza skóra, która zastępuje uszkodzone tkanki.

Czym Fraxel różni się od innych procedur odmładzania skóry?

Zasadniczo w przypadku zabiegów kosmetycznych skóry dostępne są dwa rodzaje obróbki laserowej: ablacyjne i nie-ablacyjne. Typowe zabiegi ablacyjne wykorzystują wysoką temperaturę do ogrzania nieporządanej tkanki. Są one dosyć skuteczne jednak mają pewne działania nieporządane takie jak kilkutygodniowy okres rekonwalescencji. Zabiegi nieablacyjne charakteryzują się niewielka liczbą  skutków ubocznych i krótkim czasem powrotu do zdrowia. Wymagają jednak większej ilości zabiegów oraz można za ich pomocą uzyskać mniej spektakularne wyniki.

Leczenie laserem Fraxel pozwala połączyć moc zabiegów ablacyjnych z zaletami stosowania zabiegów nie-ablacyjnych. Otrzymujemy więc korzyści obu metod: większą skuteczność oraz krótszy czas powrotu do zdrowia.

W gamie sposobów leczenia typu Fraxel możemy wyróżnić trzy zabiegi zapewniające niezwykłe rezultaty oraz bezpieczny i szybki powrót do zdrowia. Trzy zabiegi Fraxel podzielić na dwie kategorie:

  • Nieablacyjne

Fraxel re:fine® treatment –  w celu zapobiegania i konserwacji
Fraxel re:store® treatment – w celu leczenia uszkodzeń skóry od łagodnego do ciężkiego

Jako zabiegi nie-ablacyjne „Fraxel re:fine® treatment” i „Fraxel re:store® treatment”  mogą poprawić uszkodzenia skóry od łagodnych po umiarkowane.

  • Ablacyjne

Fraxel re:pair® treatment – stosowane przy najbardziej poważnych uszkodzeniach skóry.

Dodaj komentarz