Plastyka powiek

Wygląd naszych oczu to najistotniejszy szczegół naszych twarzy, to on najpierw przykuwa uwagę i to na nich koncentrujemy się w trakcie rozmów. Po trzydziestym roku życia skóra na naszych twarzach jest coraz mniej elastyczna, pojawiają się na jej powierzchni wyraźne bruzdy i linie. Wyjątkową podatnością na zmarszczenia cechuje się skóra na naszych powiekach. U wielu pacjentów  pojawiają się nadmiary skóry przeszkadzające w widzeniu. Często także zamawiamy wizyty w gabinetach chirurgów plastycznych narzekając na tzw. cienie pod oczyma lub zgrubienia pod  dolnymi powiekami. Obecnie chirurgia plastyczna proponuje skuteczne rozwiązania tego rodzaju problemów. Zabieg umożliwiający skorygowanie wyglądu powiek zwie się blepharoplastyką. W ramach korekcji górnych powiek, lekarz delikatnie natnie skórę, w obszarze niewidocznym przy otwartych oczach. Następnie skóra zostanie naciągnięta, a zbyteczny nadmiar usuwany. Gdy poprawiane są powieki dolne, nacięcie wykonuje się poniżej lini rzęs. Po wykonaniu nacięcia usuwa się tłuszcz i modeluje ukształtowanie powieki.

oczy4

Zabieg wykonywany będzie z użyciem znieczulenia miejscowego, także pacjentka już po ok. 5 godzinach może wracać do domu, a w ciągu kilku dni do pełnej aktywności. Przed korektą powiek konieczne będzie przedstawienie rezultatów kilku badań, przede wszystkim od okulisty. Zdaniem wielu osób, taka operacja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów chirurgicznych pozwalających na ewidentne odmłodzenie naszej  twarzy. Kilkanaście dni przed zabiegiem nie należy korzystać z aspiryny a także innych leków których działanie hamuje krzepnięcie krwi oprócz tego trzeba ograniczyć palenie. Co prawda nie wymienia się śmiertelnie groźnych przeciwwskazań do realizacji  poprawiania wyglądu powiek, to przeszkodami mogą być:  zaburzone krzepnięcie krwi, cukrzyca, nadczynność tarczycy, osłabiona wydolność płuc, komplikacje związane z ciśnieniem bądź nieprawidłowa budowa oczu pacjenta. W wyniku tego takich korekcji powikłania zdarzają się bardzo rzadko,. W początkowym okresie po wykonaniu plastyce powiek w pierwszym okresie spodziewajmy się podrażnień oczu i ich podwyższonej wrażliwości. Takie objawy nie będą nas długo niepokoić. Blepharoplastyka okazuje się obok powiększania piersi oraz poprawianiu niedoskonałości nosów, ciszącym się największą popularnością zabiegiem.  Najczęściej na poprawienie wyglądu powiek wybierają się kobiety po 37 roku życia.

 

Plastyka powiek kosztuje około 4-6 tysięcy zł. Warto podkreślić, że koszty przeprowadzenia operacji w naszym kraju zaliczane są do najniższych w Europie. W innych krajach za blepharoplastykę trzeba wydać ok. 2/3 więcej. Niewątpliwym plusem takiej operacji, jest stabilność osiągniętych rezultatów. Operację wykonuje się raz a estetycznie wyglądającymi oczami pocieszać się będzie można podczas kolejnych lat.

Na zabieg plastyki oczu zapraszamy do: http://chplast.com.pl/zabiegi/plastyka-powiek