Plastyka powiek sposobem na odmłodzenie wyglądu

Zabieg plastyki powiek pozwala na widoczne odświeżenie wyglądu twarzy. Skóra dookoła oczu jest bardzo delikatna, a więc podatna na opadanie i inne mechaniczne naruszenia. Z tego powodu na powiekach łatwo pojawiają się zmarszczki. Chirurgia estetyczna oferuje korektę wyglądu w okolicach oczu, zarówno w zakresie powiek górnych jak i dolnych. W pierwszym przypadku zmartwieniem jest przeważnie nadmiar skóry, co skutkuje zmarszczkami, a w szeregu przypadków również zakłóca widzenie.

plastyka powiek2
Korekta takich niedoskonałości uzasadniona jest nie tylko z przyczyn czysto estetycznych, ale również funkcjonalnych. Jeżeli rozpatrujemy powieki dolne, z reguły korygowane są tak zwane worki pod oczami. Worki to rezultat magazynowania złogów tkanki tłuszczowej.  Korekcję wyglądu powiek wykonuje się po podaniu miejscowych środków znieczulających. Blepharoplastyka nie wiąże się z żadnymi zagrożeniami i w większości przypadków poza odczuwaniem umiarkowanego bólu podrażnieniem oczu, nie występują inne poważne powikłania. Jeszcze w tym samym dniu można powrócić do naszego domu, natomiast po mniej więcej 1-2 tygodniach powrócić do wszystkich aktywności.
W przeciągu najbliższych kilku dni zaleca się stosowanie zimnych kompresów. Zabiegi korekcji powiek często wykonuje się w połączeniu z innymi poprawkami w obszarze twarzy. Odpowiednio wcześniej lekarz poinformuje nas, że niezależnie od zwykle zlecanych badań, potrzebne będzie wykonanie  również specjalnych analiz okulistycznych. Plastyka powiek to zabieg, którego koszt wynosi od 4 do 6-7 tys. zł. Efekty utrzymują się  latami.  Podstawowym argumentem przemawiającym za wykonaniem zabiegu korygującego wygląd powiek niezależnie od argumentów związanych z ich funkcją jest również udoskonalenie wyglądu oczu, które są zwierciadłem duszy.