Rozwiązanie problemu zbyt dużego nosa

Masz zbyt duży nos ? Jesteś już zmęczony spojrzeniami ludzi nieustannie gapiących się na niego ? Zmiana fryzury, makijaż czy okulary nie wystarczają by zamaskować problem ? Więc może nadszedł już czas by go w końcu skutecznie rozwiązać ?

Korekta nosa to zabieg chirurgiczny umożliwiający poprawienie kształtu i konturu nosa. Niedoskonałości w wyglądzie nosa wynikające z uwarunkowań genetycznych bądź powstałe na skutek urazu można dziś precyzyjnie skorygować. Być może Cię to zdziwi ale zmienianie kształtu nosa wcale nie jest wymysłem naszych czasów. Istnieją dowody na to, że takich zabiegów dokonywano w Indiach już 500 lat p.n.e. Oczywiście z biegiem czasu metody przeprowadzania zabiegu były udoskonalane, obecnie to niezwykle skuteczny zabieg pomagający usunąć nie tylko problemy z oddychaniem ale i także z jego estetyką.

korekcjanosa

Plastykę nosa wykonuje się tylko u osób dorosłych u których nos jest już w pełni ukształtowany. Pacjenci najczęściej decydują się na korektę w celu skrócenia zbyt długiego nosa, wygładzenia garbu nosowego, zwężenia szerokości nozdrzy bądź wyprostowania skrzywionej przegrody nosowej. Operację mogą dotyczyć części chrzęstnej, kostnej lub całego nosa. Niewielkie korekty wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, poważniejsza ingerencja wymaga narkozy.

W zależności od zakresu korekty operacja może trwać od 1 do 2 godzin. Pacjent pozostaje w klinice do następnego dnia. Po około 10 dniach zdejmuje się gips, zazwyczaj w tym czasie znikają również zasinienia i pacjenci mogą powrócić do pracy. Jednak ostateczny, pełny efekt zabiegu można ocenić dopiero po całkowitym wygojeniu (im grubsza skóra tym dłuższy okres), które niekiedy zajmuje nawet 10 miesięcy. Zazwyczaj, gdy wszystko przebiega pomyślnie ostatnia wizyta kontrolna ma miejsce ok. szóstego miesiąca po zabiegu. Rozwiąż problem dużego nosa.