Aktywność fizyczna

Prawda jest taka, że żadne zabiegi zabiegi medyczne nie zastąpią aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy wyglądać zdrowo i atrakcyjnie MUSIMY regularnie uprawiać sport. Rodzaj sportu najlepiej dopasować do swoich upodobań i możliwości. Pamiętajmy o tym, że jeżeli chcemy uprawiać jakąś aktywność fizyczną przez długi czas to powinna ona nam sprawiać przyjemność. W przeciwnym wypadku jesteśmy skazani na porażkę. Jedni będą woleli bieganie, inni fitness, jeszcze inni aerobik a będzie też taka część, która będzie preferowała bardziej statyczny sport jakim jest joga. Po zastanowieniu się jakim sportem chcielibyśmy się zająć warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który rozwieje nasze wątpliwości co do przeciwwskazań zdrowotnych co uprawiania wybranej dyscypliny. Jeżeli lekarz będzie miał jakieś wątpliwości na pewno wyśle nas na konsultacje do specjalisty (np. ortopedy, kardiologa lub innych lekarzy) lub dodatkowe badania. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Zbyt duży wysiłek fizyczny w przypadku niektórych osób nie jest wskazany.

aktywność

Jeżeli wracamy do uprawiania sportu po dłuższej przerwie warto zacząć trening od krótkich serii ćwiczeń w niedługim okresie. Przykładowo jeżeli zdecydowaliśmy się na bieganie powinniśmy najpierw kilkukrotnie przejść spacerkiem planowaną trasę biegu za każdym razem starając się zwiększyć tempo marszu. Po kilku razach można spróbować truchtu a dopiero później wolnego biegu. Podczas ćwiczeń warto co jakiś czas sprawdzać puls tak aby nie przekraczał on zbyt dużych wartości. Jakie to są wartości warto zapytać swojego lekarza. Dla osób zdrowych podczas ćwiczeń puls na poziomie 180-200 uderzeń na minutę będzie jeszcze wartością bezpieczną, dla osób po zawale może to być wartość 120 uderzeń na minutę.

rodzina ćwiczy

Pamiętajcie!!!

Ważna jest regularność uprawiania sportu. Nie jest zalecane ćwiczenie rzadko (np. raz w miesiącu) w dużych dawkach i dużym nasileniu. Dużo lepiej jest ćwiczyć mniejszymi seriami a częściej.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny być tylko uzupełnieniem w sytuacji gdy właściwie traktujemy swoje ciało dbając o aktywność fizyczną i odpowiednią dietę.

6 thoughts on “Aktywność fizyczna

Dodaj komentarz